Prezes ElektroMeks przekazał wygraną dyrektor SOSW w Dęblinie (zdjęcia)

W Urzędzie Miasta Marek Kuta, prezes firmy ElektroMeks, przekazał Beacie Kursa, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nagrodę wygraną w konkursie zorganizowanym przez jego firmę. 3 czerwca w szkole rozpoczął się montaż wygranej instalacji fotowoltaicznej. 

ElektroMeks z Dęblina zajmuje się odnawialnymi źródłami energii. Firma zorganizowała konkurs „Zielony prąd w oświacie”, który polegał na głosowaniu na portalu społecznościowym Facebook na jedną z nominowanych placówek oświatowych. Zasady były proste. Placówka, która zdobędzie najwięcej głosów otrzyma nagrodę w postaci instalacji fotowoltaicznej o mocy 5 kWp i wartości ok. 30 000 zł. W ramach nagrody ElektroMeks zobowiązał się także do montażu instalacji.

Konkurs rozstrzygnięto w poniedziałek, 4 maja. Dzięki wygranej w konkursie SOSW ograniczy koszty utrzymania o około 3 tys. zł rocznie.

– Dziękujemy Państwu Kuta, właścicielom firmy ElektroMeks, za piękną inicjatywę. Wszystkim, którzy oddali głos na naszą placówkę, okazują codzienne wsparcie. Przesyłamy moc uśmiechów od naszych Wychowanków. Miło nam, że grono naszych Przyjaciół powiększa się – mówi Beata Kursa, dyrektor SOSW w Dęblinie.

/inf., fot. Beata Kursa, Kamil Krypski/