Amelia Kołaczek i Zuzanna Capała otrzymały gratulacje podczas sesji Rady Miasta

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Dęblin Amelia Kołaczek i Zuzanna Capała, uczennice klas V Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Dęblinie otrzymały listy gratulacyjne i prezent w formie książek edukacyjnych za zajecie bardzo dobrych lokat w Ogólnopolskim Konkursie Języka Polskiego GALILEO.

Gratulacje od Macieja Krygrowskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Dęblin i Beaty Siedleckiej, Burmistrz Miasta Dęblin otrzymały uczennice wraz z rodzicami oraz nauczyciel przygotowujący do konkursu.

Konkurs organizowany był przez Centrum Edukacji Szkolnej z siedzibą w Warszawie. Do rywalizacji stanęło łącznie 882 piątoklasistów i 941 szóstoklasistów z całej Polski, w tym uczniowie klas piątych i szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Dęblinie.

W gronie laureatów znalazła się: Amelia Kołaczek z kl. V C, która zajęła 7. miejsce oraz Zuzanna Capała z kl. V C, która zajęła 9. miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała Katarzyna Dybalska. Oprócz laureatek pięcioro uczniów  zdobyło wyróżnienia: Zuzanna Szydło  kl. V C, Dorota Grzęda  kl. V A, Gabriela Turek kl. V A, Nadia Bakun  kl. V C oraz Adrian Mokrzyński  kl. V C.

/inf.K.Krypski/fot.UM/