Wąwóz, w którym poległ Juliusz Małachowski. Dzisiaj, kazimierski wąwóz nazwany jego nazwiskiem (zdjęcia)

Zachęcamy do aktywnego spędzania wolnego czasu na łonie natury. Prezentujemy zdjęcia siódmego z czterdziestu wąwozów Kazimierza Dolnego i okolic, wybranych do mapy, która ukazała się w wersji papierowej. Dzisiaj, kazimierski wąwóz – Małachowskiego.

Do wąwozu najłatwiej trafić skręcając z ulicy Nadrzecznej w Małachowskiego. Droga ta po ponad 200 metrach wchodzi w las, gdzie zaczyna się wąwóz. Z drugiej strony do wąwozu Małachowskiego można trafić skręcając w prawo  tuz przed wejściem do wąwozu Plebanka. Po ponad 500 metrach polną droga zaczyna się wąwóz Małachowskiego.

W cyklu „Wyrusz w kazimierskie wąwozy” przedstawiamy Państwu 40 wąwozów, które znajdują się w Kazimierzu Dolnym i jego najbliższej okolicy. Kazimierz Dolny, jak i cała gmina położona jest w tzw. Krainie Lessowych Wąwozów. W rejonie tym, który obejmuje obszar w zachodniej części województwa lubelskiego. Na północno-zachodnim skraju Wyżyny Lubelskiej znajduje się niezliczona liczba wąwozów powstałych w wyniku działalności erozyjnej wody na podłoże lessowe. Obszar ten posiada wspaniałe walory turystyczne i krajoznawcze.

Wspólnie z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, Promocji i Turystyki zachęcamy do wycieczek rowerowych, spacerów i zwiedzania tego wspaniałego regionu. KOKPiT w Kazimierzu Dolnym przygotował papierową wersję mapy „Kazimierski Wąwozy”, która w miniony piątek znalazła się w sprzedaży.

Mapę wąwozów można kupić w Centrum Informacji Turystycznej ul. Rynek 15. CIT w Kazimierzu Dolnym, które czynne jest od środy do niedzieli w godzinach 9.15 – 16.45.

/inf., zdj. Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, Promocji i Turystyki/Dęblin News/