Kryminalni zatrzymali włamywacza

Włamał się do samochodu i go okradł. Puławscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży w kilkanaście godzin po zdarzeniu. 40-latek z Puław będzie odpowiadał za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w Puławach. Sprawca włamał się do samochodu marki Volkswagen zaparkowanego na jednym z osiedli w centrum miasta. Ukradł z niego m.in. plecak, laptopa, sprzęt elektroniczny, lekarstwa oraz kilka par butów. W jednych z nich, opuścił miejsce przestępstwa. Straty poszkodowanego zostały oszacowane na ponad 5 tys. zł.

Policjanci z grupy dochodzeniowo–śledczej pracujący na miejscu zdarzenia zabezpieczyli szereg śladów kryminalistycznych. W trakcie prowadzonego śledztwa ustalono, że sprawcą jest 40-letni mieszkaniec Puław. W trakcie przeszukania jego mieszkania, policjanci odnaleźli większość skradzionych przedmiotów. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Ze względu na przestępstwa dokonane w przeszłości, będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

/inf., zdj. KPP Puławy/E.R.K./