Jechali zbyt szybko – stracili prawo jazdy

Tylko od ostatniego piątku, na terenie powiatu puławskiego szesnastu kierowców straciło na trzy miesiące prawo jazdy.

Wszyscy jechali z prędkością większą niż 50 km/h w terenie zabudowanym. W niektórych przypadkach, miejsca gdzie zostali zatrzymani kierowcy, mieszkańcy wskazali na KMZB jako niebezpieczne ze względu na częste przekraczanie prędkości.

Mimo wielu apeli, akcji profilaktycznych i wzmożonych działań policji, niektórzy kierowcy nie respektują obowiązujących przepisów i ograniczeń prędkości, zwłaszcza w terenie zabudowanym. Z policyjnych statystyk wynika, że zbyt szybko jeżdżą zarówno mężczyźni jak też kobiety.

– Zatrzymani do kontroli, tłumaczą się różnie. Pośpiechem, „zagapieniem się”, a nawet testowaniem nowego samochodu. W ten sposób tłumaczyła się wczoraj 50-latka z gminie Wąwolnica, która w miejscowości Góry przekroczyła dopuszczalną prędkość o 65 km/h w terenie zabudowanym – mówi podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy.

Wszyscy kierowcy, którzy zostali zatrzymani do kontroli drogowej w związku z przekroczeniem w terenie zabudowanym dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h stracili prawo jazdy. W takich przypadkach, kierowcy muszą się także liczyć z mandatem do 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Warto wspomnieć, że w przypadku przekroczenia prędkości w miejscowościach takich jak Góry czy Klikawa, dochodzi do nich w miejscach, które mieszkańcy zaznaczyli na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako szczególnie niebezpieczne ze względu na przekraczanie dozwolonej prędkości.

/inf., zdj. KPP Puławy/E.R.K./