MBP w Dęblinie wyłoniła zwycięzców konkursu plastycznego (zdjęcia)

Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie wyłoniła zwycięzców internetowego konkursu plastycznego. Pierwsze miejsca w swoich grupach wiekowych zdobyły: Oliwia Olek, Ewa Kośla oraz Julia Jóźwik.

Konkurs plastyczny pt. “Ilustracja do ulubionej książki” MBP w Dęblinie ogłosiła w ramach Tygodnia Bibliotek. W tym roku ta ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek odbywała się pod hasłem “Zasmakuj w bibliotece”.

Prace docierały do biblioteki drogą mailową. Łącznie wpłynęło 15 rysunków. Jury w składzie: Milena Kłos-Jędrys, Katarzyna Wakulska i Dorota Sienkiewicz przyznało w trzech kategoriach wiekowych I, II oraz III nagrodę i wyróżnienia.

I grupa wiekowa (5-7 lat)

  I miejsce – Oliwia Olek
II miejsce – Małgosia Majek
III miejsce – Mateusz Majek

II grupa wiekowa (8-9 lat)

  I miejsce – Ewa Kośla
II miejsce – Marysia Gugała
III miejsce – Paulina Zugaj

III grupa wiekowa (11-12 lat)

  I miejsce – Julia Jóźwik
II miejsce – Michalina Jędrys
III miejsce – Sara Kośla

Wyróżnienia: Julia Ośko, Julia Gosk, Patrycja Iwanek, Sandra Grzyb, Paulina Kaczanowska, Olivia Danowska.

– Wszystkim uczestnikom tego wirtualnego konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy talentu oraz wyobraźni – mówią pracownicy biblioteki. Odbiór nagród będzie możliwy od 22 maja, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Z powodu sytuacji wywołanej ogłoszeniem pandemii tegoroczny Tydzień Bibliotek odbywał się wirtualnie. Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie poza konkursem plastycznym, organizowała spotkania autorskie on-line m.in. z Luizą Borkowską-Ziółkowską oraz Ewą Iżbicką. Było również czytanie bajek w bibliotece, które najmłodsi czytelnicy mogli wysłuchać on-line.

/inf.,fot.MBP w Dęblinie/