Poznaj kazimierski wąwóz Granicznik. Zachęcamy do zwiedzania (zdjęcia)

Gdzie wyskoczyć po południu, na weekend? Zachęcając do aktywnego spędzania wolnego czasu w kazimierskich wąwozach. Dziś prezentujemy wąwóz Granicznik.

Prezentujemy zdjęcia czwartego z czterdziestu wąwozów Kazimierza Dolnego i okolic, wybranych do mapy, która jest w przygotowaniu i wkrótce ukaże się w wersji papierowej. Dzisiaj, kazimierski wąwóz Granicznik.

Do wąwozu najłatwiej trafić idąc Bulwarem na wale przeciwpowodziowym lub jadąc ulicą Krakowską w kierunku kamieniołomów i  przeprawy promowej do Janowca. Tuż przed kamieniołomem na wysokości domu numer 75 należy skręcić w lewo. W dolnej części wąwóz ten graniczy z kamieniołomem. Drugi koniec wąwozu dochodzi do ulicy Słonecznej. Ulica Słoneczna łączy przeprawę promową, Albrechtówkę i Mięćmierz z ulicą Czerniawy.

W cyklu „Wyrusz w kazimierskie wąwozy” przedstawiamy Państwu 40 wąwozów, które znajdują się w Kazimierzu Dolnym i jego najbliższej okolicy. Kazimierz Dolny, jak i cała gmina położona jest w tzw. Krainie Lessowych Wąwozów. W rejonie tym, który obejmuje obszar w zachodniej części województwa lubelskiego. Na północno-zachodnim skraju Wyżyny Lubelskiej znajduje się niezliczona liczba wąwozów powstałych w wyniku działalności erozyjnej wody na podłoże lessowe. Obszar ten posiada wspaniałe walory turystyczne i krajoznawcze.

Wspólnie z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, Promocji i Turystyki zachęcamy do wycieczek rowerowych, spacerów i zwiedzania tego wspaniałego regionu. KOKPiT w Kazimierzu Dolnym przygotowuje papierową wersję mapy „Kazimierski Wąwozy”, która już wkrótce powinna znaleźć się w sprzedaży.

/inf., zdj. Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, Promocji i Turystyki/Dęblin News/