Zachęcamy do zwiedzania kazimierskich wąwozów. Wąwóz – Norowy Dół (zdjęcia)

Gdzie wyskoczyć po południu, na weekend? Zachęcając do aktywnego spędzania wolnego czasu w kazimierskich wąwozach. Dziś prezentujemy wąwóz – Norowy Dół.

Prezentujemy zdjęcia drugiego z czterdziestu wąwozów Kazimierza Dolnego i okolic, wybranych do mapy “Kazimierskich wąwozów”, która jest w przygotowaniu i wkrótce ukaże się w wersji papierowej. Dzisiaj, kazimierski wąwóz – Norowy Dół.

Do wąwozu najłatwiej trafić skręcając z ulicy Puławskiej w ulicę Norowy Dół. Obok apartamentowca Spichlerz Bliźniaczy mieszczącego się przy ulicy Puławskiej 68. Drugi koniec wąwozu znajduje się u zbiegu ulic Góry i Zbożowej. Tuż przy nadajniku radiowo-telewizyjnym.

W cyklu „Wyrusz w kazimierskie wąwozy” przedstawiamy Państwu 40 wąwozów, które znajdują się w Kazimierzu Dolnym i jego najbliższej okolicy. Kazimierz Dolny, jak i cała gmina położona jest w tzw. Krainie Lessowych Wąwozów. W rejonie tym, który obejmuje obszar w zachodniej części województwa lubelskiego. Na północno-zachodnim skraju Wyżyny Lubelskiej znajduje się niezliczona liczba wąwozów powstałych w wyniku działalności erozyjnej wody na podłoże lessowe. Obszar ten posiada wspaniałe walory turystyczne i krajoznawcze.

Wspólnie z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, Promocji i Turystyki zachęcamy do wycieczek rowerowych, spacerów i zwiedzania tego wspaniałego regionu. KOKPiT w Kazimierzu Dolnym przygotowuje papierową wersję mapy „Kazimierski Wąwozy”, która już wkrótce powinna znaleźć się w sprzedaży.

/inf., zdj. Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, Promocji i Turystyki//zdj. Google Street View/Google Maps/Dęblin News/