SOSW w Dęblinie wygrał instalację fotowoltaiczną

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Dęblinie zwyciężył w konkursie “Zielony prąd w oświacie”, który ogłosiła firma Elektromeks z Dęblina.

Konkurs “Zielony prąd w oświacie” rozstrzygnięto w poniedziałek, 4 maja. Nagrodą jest ufundowanie i wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 5 kWp w placówce przez firmę Elektromeks z Dęblina.

– Jesteśmy lokalną firmą i zazwyczaj pracujemy w promieniu 80 km od naszego miasta. Nawet w nazwie firmy znajduje się nazwa miasta Dęblin. Od zawsze wspieramy jak tylko możemy lokalne firmy i placówki oświaty. Tym razem padł pomysł, żeby pomóc w taki sposób w czym jesteśmy najlepsi – mówi Marek Kuta, prezes firmy Elektromeks. – Wiele mieszkańców naszego regionu jeszcze nie zna naszej firmy lub nie wie, że od kilku lat zajmujemy się oprócz szeroko pojętej energetyki również odnawialnymi źródłami energii – dodaje.

Dzięki wygranej w konkursie szkoła ograniczy koszta utrzymania o około 3 tys. zł rocznie.

– Dziękujemy Państwu Kuta, właścicielom firmy Elektromeks oraz wszystkim, którzy oddali głos na naszą placówkę. Miło nam, że grono naszych przyjaciół powiększyło się. To dla nas bardzo wiele znaczy i stanowi motywację do wytężonej aktywności na rzecz naszych uczniów – mówi Beata Kursa, dyrektor SOSW w Dęblinie.

Organizatorem konkursu była firma Elektromeks z Dęblina.

/fot. Elektromeks/