Dęblin: Muzeum Sił Powietrznych wznowiło działalność, ale na nowych zasadach (zdjęcia)

W związku z wejściem w II etap znoszenia ograniczeń związanych z zakażeniami koronawirusem, Muzeum Sił Powietrznych może na nowo przyjmować zwiedzających.

Po 53 dniach dęblińskie Muzeum Sił Powietrznych otworzyło swoje wystawy dla publiczności. Decyzję o otwarciu instytucji wydał Minister Obrony Narodowej, organizator MSP. Placówka otrzymała wymaganą pozytywną opinię z Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej.

– Muzeum wraca do normalności. Zapraszamy naszych widzów w godzinach czasu letniego, a więc od wtorku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00. W weekendy , czyli soboty i niedziele od 10.00 do 18.00. Jesteśmy w pełnej gotowości i czekamy na przyjęcie gości – zapewnia Paweł Pawłowski, dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Muzeum jest już otwarte dla publiczności, ale na nowych zasadach zwiedzania. Wszystko po to by zapewnić widzom bezpieczeństwo.

– Możliwe jest tylko zwiedzanie indywidualne. Nie przyjmujemy grup zorganizowanych i zaostrzyliśmy przepisy, które wiążą się zasadami przeciwdziałania epidemii Covid-19, a więc na wejściu i w toaletach zamontowane są dozowniki z płynem do odkażania. Załoga pracuje w maseczkach, w rękawiczkach. Zastosowaliśmy wszystkie przepisami polecane środki bezpieczeństwa ponieważ zależy nam na bezpieczeństwie naszych zwiedzających. W budynku muzeum wprowadzono zwiedzanie w jednym kierunku – wylicza dyrektor.

Muzeum działać będzie w oparciu o obowiązujące w kraju wskazania dotyczące zasad bezpieczeństwa i ograniczeń w stanie epidemii Covid-19 oraz „Wytyczne dla muzeów, galerii sztuki oraz innych instytucji kultury działających w obszarze polityki pamięci i ochrony dziedzictwa, w związku z planowanym ponownym otwarciem w stanie epidemii Covid-19” przedstawione przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  • W budynku wystawienniczym będzie mogło przebywać jednocześnie do 40 osób, przy jednoczesnym utrzymaniu dystansu.
  • Zwiedzających będzie obowiązywać jeden kierunek zwiedzania,  aby zapewnić utrzymanie bezpiecznego dystansu od innych zwiedzających (minimum 2 m).
  • Podczas zwiedzania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust, zarówno w salach wystawowych, hangarze, jak i na ekspozycji plenerowej.
  • Bezpośrednio przed zwiedzaniem należy zdezynfekować ręce. Zachęcamy także do noszenia rękawiczek.
  • Bezpieczny dystans obowiązuje także w kasie biletowej i w sklepie muzealnym– przy kasie może przebywać tylko jedna osoba.
  • Zwiedzanie grupowe jest zabronione do odwołania.
  • Rekomendujemy korzystanie z kart płatniczych
  • Zasady zwiedzania, jakie obowiązywały do tej pory, nadal obowiązują: nie dotykamy eksponatów, gablot i elementów wystawy.

Godziny otwarcia Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie:

wtorek – piątek /9.00 – 17.00/

sobota – niedziela /10.00 – 18.00/

Cennik biletów

/inf. MSP/