Muzeum Sił Powietrznych “Czeka na was” i wirtualnie pokazuje placówkę “od kuchni” (wideo)

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie opublikowało film, w którym pokazuje muzeum “od kuchni”. Dzięki temu widzowie mogą poznać działy i pracowników, których na co dzień nie widać a jednak bez nich muzeum nie mogłoby funkcjonować. 

Z powodu wzrostu zakażeń koronowirusem w Polsce 12 marca zapadła decyzja o zamknięciu dla odwiedzających między innymi wszystkich muzeów w Polsce.

– Muzeum to nie tylko wystawa, ale kolekcja, którą powierzyło nam społeczeństwo jako kustoszom pamięci. Pomimo zamknięcia wystaw dla publiczności, w czasie pandemii nadal pełnimy straż nad dziedzictwem kultury, pracujemy nad ochroną powierzonych zbiorów, prowadzimy opracowania naukowe, opracowujemy wirtualne zajęcia edukacyjne: nie wszystkie projekty mogą być realizowane zdalnie, część pracowników pełni swoją służbę w siedzibie muzeum – czytamy na profilu fb Muzeum Sił Powietrznych.

Podczas środowej (29.04.) konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował o terminie rozpoczęcia II etapu znoszenia ograniczeń związanych z epidemią. Premier przekazał, że od 4 maja m.in. planowane jest otwarcie niektórych instytucji kultury – bibliotek, muzeów i galerii sztuki. Czy dla publiczności zostanie także otwarte dęblińskie muzeum – takiej decyzji jeszcze nie ma.

Tymczasem razem z Muzeum Sił Powietrznych zapraszamy do wirtualnego odwiedzenia i poznania dęblińskiego muzeum “od kuchni”.

/wideo;fot: MSP/