Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie ma nową salę do zajęć ruchowych (zdjęcia)

Remont pracowni nr 8 w Zespole Szkól Ogólnokształcących w Dęblinie trwał od stycznia tego roku. Z końcem marca planowano uroczyste otwarcie sali z udziałem uczniów, rodziców, władz samorządowych i zaproszonych gości. Niestety plany pokrzyżowała epidemia Covid-19.

Do tej pory sala nr 8 w ZSO służyła do lektoratu języka niemieckiego. Uznano, że dość przestronne pomieszczenie można przeznaczyć do zajęć ruchowych. Remont przeprowadzili konserwatorzy ZSO a nad przebiegiem prac czuwała Joanna Pardo, dyrektor ZSO.

Pomieszczenie wyposażono w profesjonalny, certyfikowany sprzęt do ćwiczeń korygujących wady postawy i stymulowania właściwej pracy mięśni: bieżnię, wioślarza, atlas, orbitrek. Dla młodszych uczniów przeznaczone są drabinki i rowerki. Na jednej ze ścian sali zawieszono lustro, w którym będzie można obserwować i kontrolować poprawność wykonywanych ćwiczeń.

Jak zapewnia placówka, jest to idealne miejsce do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej, zwłaszcza w młodszych klasach. Od nowego roku szkolnego będą prowadzone także zajęcia z SI (terapii integracji sensorycznej ). Starsi uczniowie będą mogli, ćwicząc tutaj, zadbać o prawidłową postawę, wzmocnić mięśnie i ukształtować sylwetkę. Miejsce to będzie dostępne dla wszystkich uczniów w zależności od zainteresowań i potrzeb.

Pod koniec marca miało nastąpić uroczyste otwarcie sali z udziałem uczniów, rodziców, władz samorządowych i zaproszonych gości, ale niestety plany te pokrzyżowała pandemia Covid-19.

/inf. ZSO/fot.ZSO/