Zlekceważyli zakaz – zostali ukarani mandatami

Trzech mieszkańców Puław, którzy zlekceważyli obowiązujące przepisy, wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa SARS-Co-2, zostało ukaranych mandatami. Mężczyźni w wieku od 35 do 46 lat zorganizowali spotkanie na klatce schodowej jednego z bloków w centrum miasta. Spotkało się to ze zdecydowaną reakcją sąsiadów, którzy powiadomili służby oraz dzielnicowego, który przyjechał na interwencję.

Wczoraj dyżurny puławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w klatce schodowej jednego z bloków w centrum Puław trzech mężczyzn zorganizowało sobie spotkanie. Pijąc alkohol, mężczyźni stali dłuższy czas, za nic mają obowiązujące zakazy grupowania się czy też zachowania odpowiednich odległości między osobami.

Na interwencję przyjechał dzielnicowy, który we wskazanym miejscu zastał trzech mężczyzn w wieku od 35 do 46 lat. Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia, które wprost zakazuje grupowania się oraz przemieszczania osób, z wyjątkiem ściśle określonych sytuacji związanych z zaspakajaniem spraw niezbędnych do codziennego życia puławianie zostali ukarani mandatami karnymi.

Policjanci przypominają, że w obecnej sytuacji, każde złamanie przepisów ustanowionych w związku z epidemią, to nie tylko naruszenie prawa, ale przede wszystkim stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych. Za rażące nieprzestrzeganie przepisów trzeba liczyć się z konsekwencjami prawnymi i finansowymi.

/inf.ERK/fot. policja/