Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Dęblinie

W czwartek rano dyrektor 6 Szpitala Wojskowego w Dęblinie Wojciech Zomer, potwierdził informacje o wykryciu u jednego z pacjentów oddziału chirurgicznego zakażenia koronawirusem. W tym momencie cały szpital pozostaje zamknięty. Badaniom na obecność koronawirusa poddano 41 osób.

– Wczoraj otrzymaliśmy pozytywny wynik na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 u jednego z naszych pacjentów. Szpital na razie jest zamknięty – mówi dyrektor 6 Szpitala Wojskowego w Dęblinie Wojciech Zomer.

Zakażony koronawirusem pacjent jest mieszkańcem Dęblina. Choruje na nowotwór. W szpitalu przebywał kilkanaście dni.

Jak informuje dyrektor, po otrzymaniu informacji o pozytywnym wyniku testów pacjent w ciągu 40 min został przetransportowany do szpitala zakaźnego w Puławach.

W czwartek rano od 41 osób, czyli osób z całego drugiego pietra szpitala, gdzie znajduje się chirurgia, OIOM i blok operacyjny, pobrano wymazy do badań w kierunku koronawirusa. Na wyniki trzeba poczekać do godzin popołudniowych.

– Dla bezpieczeństwa zamknęliśmy cały szpital. Sanepid podejmie decyzje co dalej – informuje Zomer.

W Dęblinie zbiera się Zespół Zarządzania Kryzysowego.

– Trudno w tym momencie powiedzieć o decyzjach, jakie będzie trzeba podjąć. To zależy od tego, jakie będą wyniki pozostałych osób – mówi Beata Siedlecka, burmistrz Dęblina. – Za chwilę rozpoczniemy naradę Zespołu Zarządzania Kryzysowego – informuje burmistrz.