Dęblin: Targ znowu funkcjonuje, choć z pewnymi ograniczeniami (zdjęcia)

W Dęblinie przy ul. Niepodległości trwa pierwszy po dwutygodniowej przerwie targ. Miejskie targowiska zamknięto w związku z epidemią koronowirusa SARS-CoV-2. 

Na targu można kupić owoce, warzywa, mięso a także sadzonki kwiatów. Jednak należy przestrzegać wszystkich ograniczeń wprowadzonych przez rząd w walce z epidemią koronawirusa. Według najnowszych zaleceń przy stoiskach handlowych może przebywać do trzech klientów jednocześnie. Przy wejściu na teren targu ustawiono dozownik z płynem dezynfekującym.

– Dzisiaj to jeszcze pewnie ludzie nie wiedzą, więc jest słaby handel. Ogólnie jest mało ludzi. Klienci utrzymują odległości i stosują się do zasad higieny – mówi Jadwiga Poterek, handlująca jabłkami. – Towar podajemy sami, więc kupujący go nie dotykają – dodaje.

Mniejszy ruch klientów potwierdza inny handlujący warzywami. Dodatkowo od piątku warunki dla sprzedających mają być zaostrzone.

– Rewelacji nie ma, ale w środę zawsze było słabiej. Więcej jest niż zwykle handlujących wędlinami. Dowiedzieliśmy się, że od piątku cały towar ma być zakryty folią, aby tylko sprzedający mieli do niego dostęp – mówi sprzedawca (imię i nazwisko do inf. red.).

Przypominamy, że na terenie miasta od dziś do odwołania będzie czynne tylko jedno targowisko – przy u. Niepodległości. Czynne będzie w następujące dni:

  • środa od godziny 6.00 do godziny 12.00
  • piątek od godziny 12.00 do godziny 16.00
  • sobota od godziny 6.00 do godziny 13.00