Ministerstwo Zdrowia podało informację o kolejnych 96 przypadkach zachorowań na COVID-19. Zmarł 37-letni zakażony mężczyzna

We wtorek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 96 przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Najwięcej, bo aż 57, dotyczy terenu woj. mazowieckiego. Podano również informację o śmierci 37-letniego mężczyzny.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 57 osób z woj. mazowieckiego, 9 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego.

– Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 37-letniego mężczyzny zakażonego koronawirusem, który był hospitalizowany w Warszawie – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego. Stan chorego lekarze oceniają jako dobry. Mężczyzna miał styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Na dzień 31 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 132 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 4 osoby zmarłe.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 2311/33 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).