157 nowych przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2. 2 dotyczą woj. lubelskiego. Zmarł pacjent warszawskiego szpitala

W sobotę wieczorem Ministerstwo Zdrowia opublikowało komunikat o 157 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Dwa z nich dotyczą osób z woj. lubelskiego. Resort poinformował także o śmierci 67-letniego mężczyzny.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego.

– Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w woj. lubelskim dotyczą:

  • mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego w stanie średnim, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • kobiety w przedziale wieku 41-60 z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Na dzień 28 marca 2020 r. (godz. 20.00), na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 87 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 3 osoby zmarłe.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 1636/18 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

/fot.poglądowe/policja/