Koronawirus w Polsce. 26 nowych przypadków. 4 z nich w woj. lubelskim. 2 osoby zmarły

Kolejnych 26 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w środę rano. Cztery z tych przypadków dotyczą osób z woj. lubelskiego. Poinformowano także o śmierci dwóch kolejnych osób. To dwie osoby hospitalizowane we Wrocławiu: 41-letni oraz 71-letni mężczyzna.

W środę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 26 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

– Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby – 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego dotyczą:

  • kobiety, w przedziale wieku 41-60 z powiatu łukowskiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • mężczyzny, w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu łukowskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • mężczyzny powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Na dzień 25 marca 2020 r. (godz. 8.50), na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 58 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych; 2 osoby zmarłe.

Aktualnie, na terenie województwa lubelskiego, 24 osoby są hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 5019 osób poddano kwarantannie, a 5656 osób znajduje się pod czynnym nadzorem służb sanitarnych.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 927/12 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

/fot.poglądowe/