74 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. 39 przypadków dotyczy woj. mazowieckiego. Zmarł 80-letni mężczyzna

W środę przed godziną 18.00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 74 przypadkach zakażeń koronawirusem. Łączna liczba chorych na COVID-19 w Polsce przekroczyła 1000. Poinformowano także o śmierci 80-letniego mężczyzny, który był hospitalizowany w Skarżysku Kamiennej.

Ministerstwo Zdrowia przekazało komunikat o 74 kolejnych zakażeniach potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i małopolskiego.

– Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarła 14 osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące – czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, na dzień 25 marca 2020 r. na terenie województwa lubelskiego:

Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 30.
Liczba osób poddanych kwarantannie – 5371.
Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym – 5469.

Liczba przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi – 58/2 (wszystkie potwierdzone przypadki/ zgony).

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 1031/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe.