20 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. 5 osób wśród chorych z terenu woj. lubelskiego wyzdrowiało

W środę w kolejnym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 20 przypadkach zakażenia koronawirusem. Dwa z nich dotyczą mężczyzn z woj. lubelskiego. Są też dobre informacje – rzecznik prasowy wojewody lubelskiego poinformowała o wyzdrowieniu pięciu osób z terenu województwa lubelskiego.  

Potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 z woj. lubelskiego dotyczą:

  • mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu tomaszowskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego, u którego źródło zakażenia jest nieznane.

– Na terenie województwa lubelskiego wśród osób, u których zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych jest pięć osób wyleczonych: jedna osoba z powiatu kozienickiego, która była hospitalizowana w jednoprofilowym szpitalu zakaźnym w Puławach oraz cztery osoby z powiatu lubelskiego związane z pierwszym przypadkiem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Na dzień 25 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 60 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych; 2 osoby zmarłe.

Aktualnie, na terenie województwa lubelskiego, 30 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 5371 osób poddano kwarantannie, a 5469 osób znajduje się pod czynnym nadzorem służb sanitarnych.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 1051/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).