Kolejne przypadki zakażonych koronawirusem. Zmarł ks. Henryk Borzęcki zarażony wirusem SARS-CoV-2

We wtorek rano Ministerstwo Zdrowia wydało dwa komunikaty w sprawie kolejnych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. Poinformowano także o śmierci 9 osoby zarażonej koronawirusem. Liczba osób chorych w kraju na COVID-19 wzrosła do 774.

– Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego – czytamy w pierwszym porannym komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

W późniejszym komunikacie poinformowano o 8 nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego.

– Jednocześnie z przykrością informujemy, że zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące – przekazało także Ministerstwo Zdrowia.

Informację potwierdza Lubelski Urząd Wojewódzki. – Z przykrością informuję, że w 24 marca 2020 r. w godzinach porannych w jednoprofilowym szpitalu zakaźnym w Puławach zmarł pacjent z przebytą infekcją COVID w przebiegu niewydolności wielonarządowej. Pacjent lat 68, został przyjęty do szpitala w Puławach w stanie ciężkim, z szeregiem chorób współistniejących – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Diecezja zamojsko-lubaczowska za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że zmarły w puławskim szpitalu to ks. Henryk Borzęcki.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 774/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).