Wirtualne Biało-Czerwone Iskry dołączają do akcji #zostańwdomu. Zapraszają na transmisję na żywo z treningu

W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii wirusa SARS-CoV-2 i powodowanej przez niego choroby COVID-19 Wirtualne Biało-Czerwone Iskry zachęcają do pozostania w domach. Aby umilić ten trudny dla wszystkich czas zapraszają na transmisję swojego wirtualnego treningu na żywo.

Pasja Wirtualnych Biało-Czerwonych Iskier polega na wirtualnym spotykaniu się ze znajomymi. Często dzielą ich nawet setki kilometrów. Siadają jednocześnie przed ekranem komputerów i wspólnie wykonują lot.

Pomysł na wirtualne zespoły akrobacyjne powstał około 13-15 lat temu, gdy popularność zyskiwały gry sieciowe a symulatory lotnicze umożliwiały loty przez sieć. – W tamtych czasach nie posiadaliśmy jednak modelu 3D i możliwości, by latać Biało-Czerwonymi Iskrami. Większość z nas latała w Zespole APAsq na biało-czerwonych samolotach MiG-29 – mówi Damian Szymczyk z Wirtualnych Biało-Czerwonych Iskier.

Dziś Zespół Wirtualne Biało-Czerwone Iskry zaprezentuje pokaz z wykorzystaniem symulatora lotów DCS World. Zespół planuje pokazać, jak wygląda trening programu na 7 samolotów, który lata prawdziwy zespół Biało-Czerwone Iskry.

– Nie jesteśmy jeszcze gotowi by dać pełen pokaz w najwyższej jakości, ale właśnie temu służą takie treningi – 3 razy w tygodniu po około 1 godzinie czasu, by dać taki pokaz, jaki serwują nam od lat Biało-Czerwone Iskry – mówi Szymczyk. – W treningach, w realizowaniu naszej pasji nie przeszkadza nam obecna sytuacja w Polsce i na świecie. Chcielibyśmy zatem przyłączyć się do akcji #zostanwdomu i zachęcić Was, byście również usiedli z nami przed ekrany komputerów. Zapraszamy! – mówi Damian Szymczyk.

Wirtualny trening na żywo odbędzie się w poniedziałek o godzinie 21.00 na kanale YouTube.

https://youtu.be/V51Pk9SjgFo

fot. Mateusz Chalot/WBCI