Nieformalny Klub Morsa – Z łabędziem być zawiesza klubowe kąpiele

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 w Polsce Nieformalny Klub Morsa – Z łabędziem być opublikował komunikat o zawieszeniu klubowych morsowań. Średnio na każdym z niedzielnych spotkań do wody wchodzi od 100 do 200 morsów.

– Drogie Morsy! W związku z wprowadzonym przez rząd “Stanem zagrożenia epidemicznego”, zmuszeni jesteśmy do całkowitego zawieszenia klubowych morsowań do odwołania. Także kąpiele indywidualne nie będą opatrzone mianem klubowych, flaga nie pojawi się na plaży – czytamy w komunikacie.

Klub zrzesza miłośników zimnych kąpieli z wielu okolicznych miejscowości. Spotkania połączone ze wspólnym wejściem do wody odbywają się w każdą niedzielę. Cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Zwykle jednocześnie we wspólnym morsowaniu bierze udział od około 100 do 200 osób. Klubowicze często organizują akcje charytatywne.

– Decyzja ta jest podyktowana całkowitym zminimalizowaniem ryzyka wspólnych spotkać, co mogłoby mieć miejsce przy wcześniejszym pomyśle (możliwość osobnych wejść o różnych godzinach przez całą niedzielę, przy flagach klubu, przyp.red.). Nasz klub zrzesza osoby z wielu miejscowości/regionów, dlatego też powyższa decyzja nie powinna budzić żadnych wątpliwości co do słuszności jej podjęcia – wyjaśnia Piotr Świtaj z Nieformalnego Klubu Morsa. – O ewentualnych dalszych zmianach związanych z najbliższymi planami, będziemy informować na bieżąco. Trzymajcie się zdrowo – dodaje.