UKS Gabaryty Dęblin ogłaszają nabór do szkółki piłkarskiej dzieci

Uczniowski Klub Sportowy Gabaryty Dęblin ogłosił nabór dzieci do szkółki piłkarskiej z roczników 2010-2011. Sportowcy chcą uczyć dzieci za darmo.

– Proponujemy waszym dzieciom wspaniałe warunki możliwość wspaniałej przygody połączonej z zabawą z piłką! Naszym priorytetem jest robienie tego wszystkiego za darmo, nie chcemy ani złotówki – zapewnia Zarząd UKS Gabaryty Dęblin. – Dzieci nie muszą być mistrzami piłki nożnej. Tu liczy się miło spędzony czas. Chcemy tworzyć grupy ludzi takie, jak ta która kiedyś właśnie założyła ten klub – dodają.

Historia UKS Gabaryty Dęblin

Uczniowski Klub Sportowy Gabaryty Dęblin zaczynał jako klub III grupy B-klasy w Lubelskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej. Klub powstał w 2009 roku. Jego założycielem byli sami uczniowie. Nazwa “Gabaryty” wzięła się z wakacyjnej pracy członków drużyny – Poczty Polskiej w Warszawie. Gabarytami młodzi piłkarze – amatorzy nazywali duże paczki, które przychodziły na pocztę.

Pierwszy skład UKS Gabarytów Dęblin. Do dnia dzisiejszego gra: Łukasz Pawlonka, Przemysław Albiński, Łukasz Węgrzynek oraz Przemek Zdunek

Pod tym szyldem występowali do tej pory w rozgrywkach mistrzowskich. Niedoświadczeni gracze wykazali się sprytem i obrotnością przy tworzeniu klubu. Na początku nie mieli pojęcia jak się do tego zabrać, jednak z pomocą przyszli im rodzice. Dęblinianie szybko utworzyli stowarzyszenie sportowe, zapłacili wymagane pieniądze do związku, zarejestrowali zawodników, zrobili badania oraz wyremontowali boisko na tyle na ile pozwoliły im fundusze.

Skąd jednak w ogóle wziął się pomysł żeby wziąć się za “profesjonalną” piłkę? – Do tej pory grywaliśmy tylko osiedlowe mecze w prymitywnych warunkach. Któregoś dnia zamarzyło się, aby wziąć udział w prawdziwej lidze. Po prostu bardzo mocno chcieliśmy grać w piłkę nożną. Poprosiliśmy o pomoc naszego nauczyciela WF, Krzysztofa Bębasa, który szybko został naszym trenerem – opowiada bramkarz dęblińskiego zespołu Łukasz Węgrzynek.

Od 23 listopada 2019 roku UKS Gabaryty Dęblin ma nowy zarząd. Podczas Walnego Zebrania podjęto decyzję, że Adam Słowicki został prezesem i tym samym przejął obowiązki Leszka Rodaka. Jego zastępcą został Łukasz Węgrzynek. Na sekretarza klubu powołano Annę Bieńczak, natomiast za finanse odpowiada Karol Mirowski. W skład zarządu weszli również: Radek Zając i Mateusz Krupa. W komisji rewizyjnej zasiedli Damian Mirowski, Michał Olek i Wojtek Śmigielski. Za księgowość odpowiada Magdalena Mirowska.

Zapraszamy serdeczne do kontaktu.