Dęblin: Znalazła portfel z pieniędzmi. Nie chciała ich oddać

41-letnia mieszkanka Dęblina znalazła portfel należący do 81-letniego mężczyzny. W portfelu było blisko 3 tys. zł. Kobieta postanowiła zatrzymać gotówkę. Teraz grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek w Dęblinie. W jednym z marketów 81-latek zgubił portfel w którym było blisko 3 tys. zł. Znalazła go 41-letnia mieszkanka Dęblina. Kobieta zabrała pozostawiony w markecie portfel.

Informacja o zdarzeniu dotarła do funkcjonariuszy z dęblińskiego komisariatu. Policja obejrzała nagrania z monitoringu w sklepie. Widoczna była na nich kobieta, która zamiast poinformować o znalezionym portfelu obsługę sklepu, zabrała go ze sobą.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali 41-letnią mieszkankę Dęblina, która potwierdziła fakt znalezienia portfela. Utrzymywała, że był w nim jedynie banknot 100 złotowy. Policjanci jednak nie uwierzyli w zapewnienia i postanowili przeszukać jej bagaż. Tam znaleźli pozostałe pieniądze w kwocie 2600 zł.

Portfel wraz z zawartością powrócił do właściciela. 81-latek był zaskoczony sytuacją ponieważ nie zdążył jeszcze zgłosić zguby. Nieuczciwej kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. policja lubelska/R.W.)