Udana akcja krwiodawstwa w ZSZ nr1. Tym razem oddano prawie 14 litrów krwi (zdjęcia)

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie oddało w środę krew podczas Akcja Honorowego Krwiodawstwa. W akcji wzięło udział 31 uczniów. Łącznie oddali prawie 14 litrów krwi dla potrzebujących. 

W ubiegłą środę w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 po raz kolejny odbyła się Akcja Honorowego Krwiodawstwa. – Decyzja o byciu dawcą krwi to początek drogi do zyskania ogromnej satysfakcji, wypływającej ze świadomości, że być może ta krew uratuje życie innego człowieka. Tym bardziej cieszy fakt, że młodzież naszej szkoły tak chętnie i tak licznie bierze udział w tym szczytnym przedsięwzięciu. Cieszymy się, że świadomość młodzieży w tym zakresie jest tak duża i tak chętnie dzieli się ona tym cennym darem z potrzebującymi. Krew zawsze była, jest i będzie potrzebna. Nie sposób zastąpić jej czymkolwiek – mówi Agata Aleksiewicz, wychowawca w internacie ZSZ nr 1 w Dęblinie.

Akcja trwała od rana. Młodzież pod profesjonalną opieką personelu medycznego z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie – Oddział Terenowy w Garwolinie po rejestracji przystąpiła do oddawania krwi. W trakcie trwania akcji 31 osób oddało 13,756 litrów tego najcenniejszego leku!

– Każdorazowo akcja honorowego krwiodawstwa w naszej szkole cieszy się olbrzymim powodzeniem. Tym razem było nie inaczej. Niech świadczy o tym fakt, że wielu uczniów ze względu na ograniczony czas trwania akcji nie zdążyło dziś oddać krwi. Jesteśmy z nich dumni i zadowoleni z ich ogromnego zaangażowania w szerzenie idei dzielenia się częścią siebie z potrzebującymi – mówi Aleksiewicz. – Serdecznie dziękujemy za dar serca, za każdą oddaną kroplę krwi. Gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach. Następna już niebawem – dodaje.

Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwały: Agata Aleksiewicz, Marta Pielak, E. Bakiera.

(fot. ZSZ nr 1)