Dęblin: Wernisaż wystawy “Projekt Planeta” w MDK (zdjęcia)

W sobotę w Galerii Nad Wisłą Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie odbył się wernisaż prac plastycznych Akademii Małego Artysty i Pracowni Malarstwa MDK pt. “Projekt Planeta”. Na ekspozycję składają się prace prawie 70 dzieci. 

– Wystawa projekt planeta jest efektem pracy małych artystów nad rozszerzeniem horyzontów nie tylko plastycznych ale przede wszystkim możliwości poznania samego siebie – mówi Anna Krawczak, instruktor Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie. – Artysta swoją twórczością wyraża to co dostrzega, doznaje i przeżywa. Musi jednak nauczyć się patrzeć i widzieć, aby następnie twórczo przekształcać świat. Poprzez realizację tego typu projektów uczymy naszych wychowanków innego spojrzenia na rzeczywistość. Bo temat “Moja Planeta” to nie tylko wizja planety przyszłości, czy bezludnej wyspy a przede wszystkim pamiętnik małego artysty, który poprzez malowanie opowiada o sobie. Swoich upodobaniach, lękach, przeżyciach i marzeniach. Zadanie ułatwiliśmy zabawą w odrysowywanie swojego ciała na kartce w pozycji embrionalnej. Od tej pory każdy wiedział że jego planeta to ON – wyjaśnia Anna Krawczak. – I tu zaczęła się wspaniała, twórcza jazda bez trzymanki – zapewnia.

Na ekspozycję wystawy składają się prace prawie 70 dzieci uczęszczających do Akademii Małego Artysty oraz Pracowni Malarstwa MDK. Efekty, które jak zapewnia Anna Krawczak, zaskoczyły nawet samych autorów można było obejrzeć na wernisażu w sobotę w galerii Miejskiego Domu Kultury nad Wisłą. Każdemu małemu artyście Monika Bąkała, dyrektor MDK oraz instruktorzy: Anna Krawczak i Grzegorz Gordat wręczyli upominki. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulowano pięknych prac i życzono dalszych sukcesów.

Wystawa czynna będzie jeszcze przez tydzień.