Uczniowie ZSZ nr 2 z wizytą w stolicy (zdjęcia)

W ubiegły czwartek z inicjatywy samorządu uczniowskiego, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie udali się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym, i najbardziej wyczekiwanym, punktem w programie była wizyta na torze łyżwiarskim Stegny. Jak się okazało, dla większości uczestników wycieczki, jazda na łyżwach nie była obca i doskonale radzili sobie na ślizgawce. Wielkie brawa należą się uczniom, którzy po raz pierwszy rozpoczynali swoją przygodę z łyżwami. I choć początki bywały trudne, mogli liczyć na wsparcie swoich kolegów.

Po świetnej zabawie na lodowisku, uczniowie podziwiali niezwykle bogatą kolekcję skał i skamieniałości pochodzących z różnych okresów dziejów Ziemi w Muzeum Geologicznym. Podczas prezentacji, przewodnik przekazał młodzieży wiele ciekawych informacji, wzbogacając oraz utrwalając tym samym wiedzę uczniów z zakresu geologii.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Teatrze Studio w Pałacu Kultury i Nauki. Tam, na naszych uczniów czekały aż dwie atrakcje! Pierwszą z nich było odkrywanie tajemnic teatralnego rzemiosła poprzez wizytę w miejscach, do których widzowie nie mają zazwyczaj wstępu. Spacer po kulisach był dodatkowo urozmaicony licznymi teatralnymi działaniami, co wywarło ogromne wrażenie na naszych zwiedzających. Drugą atrakcją, przygotowaną specjalnie dla naszej grupy, był przedpremierowy udział w spektaklu – wystawie „BIESY VR”, prototypie utworu teatralnego w nowym medium, jakim jest wirtualna rzeczywistość. Udział w teatrze wizualnym, opartym na oryginalnej interpretacji powieści Dostojewskiego był niepowtarzalnym doświadczeniem, gdyż to sami widzowie byli jego współtwórcami.

Uczniowie jednogłośnie uznali wizytę w stolicy za niezwykle udaną i wyrażają nadzieję na kolejny wspólny wyjazd już niebawem.

Daria Madejska