Policjanci, uczniowie, mundurowi – oddali krew dla Izy, żony policjanta

Puławscy policjanci na czele z podinsp. Rafałem Skoczylasem, Komendantem Powiatowym Policji w Puławach zorganizowali trzydniową zbiórkę krwi dla Izabeli Kowalik – żony jednego z funkcjonariuszy. Na apel odpowiedziało w sumie ponad 90 osób.

Akcja krwiodawstwa zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Puławach oraz Klub Honorowych Dawców Krwi przy KPP w Puławach została zorganizowana dla Izabeli Kowalik – żony policjanta z Krasnegostawu, która zmaga się z nowotworem krwi.

Puławscy policjanci, wspólnie z kolegami i koleżankami z innych służb mundurowych, a przede wszystkim dzięki wsparciu młodzieży z Zespołu Szkół Nr 3 im. M. Dąbrowskiej w Puławach, po raz kolejny wzięli udział w akcji krwiodawstwa.

– Dzięki współpracy i zaangażowaniu Terenowego Oddziału RCKiK w Puławach, krew oddawano przez trzy dni. Do akcji włączyli się także uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach oraz z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. A.J. Czartoryskiego w Puławach. Łącznie, krew oddało ponad 90 osób – mówi podkom. Ewa Rejn-Kozak.

Przy okazji zbiórki krwi, chętni mogli także zarejestrować się również jako potencjalni dawcy szpiku. Pamiętajmy, że dla wielu chorych z chorobami krwi przeszczep szpiku to jedyna szansa na uratowanie życia.

Warto wspomnieć, że funkcjonariusze i pracownicy cywilni puławskiej komendy oddają krew cyklicznie, przyczyniając się tym samym do ratowania ludzkiego życia.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie odpowiedzieli na nasz apel, dzieląc się tym, co najcenniejsze! – mówi podkom. Ewa Rejn-Kozak.

(inf.E.R.K/fot. KPP Puławy)