Jakie kwiaty kupić ukochanej z okazji walentynek? Sprawdź rady ekspertki!

Pojedyncze kwiaty, bukiet, flower box a może kompozycja w szkle? Jakie kwiaty na walentynki wybrać? Czy istnieją walentynkowe złote rady, które pomogą trafić w gust i serce ukochanej? Okazuje się, że tak. – W walentynki najpopularniejsze są róże, goździki, tulipany. Przy doborze kwiatów może pomóc także kolor, który w okresie walentynek ma ogromne znaczenia. Dla Panów, którzy chcą zaskoczyć wybrankę oryginalnym upominkiem proponuję flower box – mówi w rozmowie z Dęblin News florystka z dęblińskiej pracowni “Wianki nad Wisłą” Magda Kryczka.

Jaki gatunek kwiatów wybrać? Czy kolor jest ważny?

Panowie przeważnie kupują róże w szerokiej gamie czerwieni – pojedyncze lub w bukietach. W tym roku zapewne także będą one najpopularniejsze. Innymi popularnymi kwiatami w tym okresie są goździki i tulipany.

Przy doborze kwiatów dla ukochanej może pomóc Panom kolor, który w okresie walentynek też ma ogromne znaczenie. Powszechnie wiadomo, że czerwony wiąże się z miłością, z najsilniejszym uczuciem. Biel to symbol niewinności mądrości. Dając białe kwiaty wyrażamy wobec obdarowanej osoby szlachetne i szczere uczucia. Kremowe kwiaty – kolor kremowy to kolor neutralny, który oznacza szacunek i sympatię, uczucia na tyle nieokreślone, że kolor ten jest odpowiedni dla każdej osoby. Z kolei kolor bladoróżowy oznacza zainteresowanie, uwielbienie i platoniczny zachwyt.
Róż oznacza przyjaźń. Podarowanie różowych kwiatów wyraża wobec obdarowanej osoby przyjacielskie uczucia. Pomarańczowe kwiaty – pomarańcz to kolor oznaczający sympatię, ale także niepewność. Kolor herbaciany to kolor niezobowiązujący, oznacza sympatię.

Kolor żółty symbolizuje kłamstwo, fałsz, zazdrość – czyli uczucia negatywne. Lepiej nie dawać kwiatów w tym kolorze.
Fioletowe kwiaty. Fiolet oznacza zapomnienie, żal i smutek. Kwiaty w fioletowym kolorze w przypadku miłości symbolizują jej koniec.

Flower box – upominek, który robi wrażenie

Flower box, to tak zwane kwiatowe pudełka, które występują w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Na walentynki polecamy oczywiście flower boxy w kształcie serca. Kwiaty umieszczone są tu w nasączonej wodą gąbce florystycznej, która utrzymuje świeżość kwiatów nawet do kilkunastu dni. W naszej pracowni Panowie znajdą standardowe flower boxy o różnych kształtach i szerokiej kolorystyce, ale także flower boxy ze słodką niespodzianką dla ukochanej.

Jak dbać o kwiaty w wersji flower box?

Bukiety w pudełkach nie tylko są piękne i oryginalne ale także praktyczne i łatwe w pielęgnacji. Tak jak mówiłam, kwiaty we flower boxach umieszczone są w gąbce florystycznej, która jest wcześniej namoczona w wodzie. Dzięki temu kwiaty potrafią przetrwać w pudełku nawet do kilkunastu dni. Nie wymagają one wymiany wody i przycinania końcówek kwiatów, tak jak w przypadku kwiatów w wazonie. Jedynym zabiegiem jaki wykonujemy przy flower boxach jest ich podlewanie, które wykonujemy co 3 – 4 dzień. Musimy wtedy lekko rozchylić kwiaty na samym środku kompozycji i za pomocą butelki lub dzbanka wlać na gąbkę niewielką ilość wody. Musimy zrobić to ostrożnie, tak żeby nie połamać kwiatów i nie zalać pudełka.

Zdarza się jednak , że niektóre Panie nie lubią kwiatów ciętych. I co wtedy?

Drodzy panwie nie martwcie się! Zawsze jest jakieś rozwiązanie. W naszej pracowni czeka na was ogromny wybór kwiatów doniczkowych wystrojonych specjalnie na walentynki. Znajdziecie u nas za równo kwiaty kwitnące, jak i takie które nie wymagają zbytnej pielęgnacji. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się kompozycje w szkle, których u nas również nie zabraknie na walentynki. Serdecznie zapraszamy!