Powalone drzewa, zniszczony mur parkowy – skutki silnego wiatru w regionie. IMGW wydał kolejne ostrzeżenie (zdjęcia)

10 lutego w powiecie ryckim oraz okolicy odnotowano interwencje strażaków związanych z usuwaniem skutków porywistego wiatru. Najczęściej usuwano powalone drzewa.

W związku z wichurą na terenie powiatu ryckiego strażacy interweniowali dwa razy. W poniedziałek w Dęblinie na ulicy Stawskiej silny wiatr powalił drzewo. Druga interwencja miała miejsce w miejscowości Paprotnia. Tam również silny wiatr złamał drzewo.

W powiecie puławskim odnotowano 14 interwencji, z czego 12 dotyczyło przewróconych drzew. Pierwsze zgłoszenia napływały już w niedzielę wieczorem.

W poniedziałek o godzinie 9.16 strażacy z OSP KSRG Markuszów oraz PSP Puławy zostali wezwani do zerwanej reklamy przy trasie S12 w Markuszowie. Po przyjechaniu na miejsce okazało się, że baner reklamowy jest rozerwany i może zagrażać pojazdom poruszającym się po  drodze ekspresowej S12. Strażacy usunęli reklamę z ramy.

Przed południem do powalonego drzewa strażacy wyjeżdżali także na starą drogę krajową nr 17 w Żyrzynie. Druhowie z OSP Żyrzyn zabezpieczyli miejsce zdarzenia, pocięli drzewo na kawałki, które następnie złożyli w przydrożnym rowie.

Silny wiatr spore zniszczenia wyrządził także w Puławach. Na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego przewróciły się trzy drzewa, z czego jedno runęło na zabytkowy mur parku. Zniszczeniu uległo około 10 metrów muru. Na miejscu interweniowała straż pożarna. Teren zabezpieczono. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach wydał zakaz spacerowania po parku.

IMGW ogłosiło kolejne ostrzeżenie meteorologiczne.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w dniu dzisiejszym w naszym regionie może nadal występować porywisty wiatr.

Do godziny 20.00 wiatr z zachodu o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, może w porywach osiągać 80 km/h.

/zdj. OSP KSRG Markuszów/OSP KSRG Żyrzyn/Park w Puławach/