Dęblin: Sukces zespołu wokalnego z Miejskiego Domu Kultury

Zespół wokalny “Szept I” z Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie zajął III miejsce w XXV Jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Puławach.

Przesłuchania do XXV Jubileuszowego Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Puławach trwały od 27 do 29 stycznia. Łącznie wystąpiło 274 podmiotów wykonawczych, ok. 1500 uczestników w różnych kategoriach wiekowych i artystycznych z 9 województw Polski.

Festiwal zakończył się 2 lutego Koncertem Laureatów w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach, na którym wręczono nagrody i wyróżnienia.

Zespół Wokalny “Szept I ” z Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie w składzie Justyna Miciul, Emilia Ciucias, Gabriela Milde, Martyna Botwina zajął III miejsce. Doceniono również solistę Przemysława Konosewycza, który zaśpiewał kolędę “Wśród nocnej ciszy”, otrzymując wyróżnienie.

Dziewczęta z Zespołu “Szept I” zaśpiewały tradycyjne polskie kolędy w układzie 4 głosowym – “Gdy się Chrystus rodzi” oraz “Gdy Śliczna Panna”. Młodych Wokalistów przygotowała Ewa Rząsa na co dzień pracująca z zespołami wokalnymi i solistami MDK w Dęblinie.

Serdecznie gratulujemy!

(fot.,inf. MDK)