Studniówka LO w Dęblinie

“Poloneza czas zacząć” – tymi słowami Joanna Pardo, dyrektor ZSO otworzyła bal studniówkowy klasy 3 liceum Liceum Ogólnokształcącego w Dęblinie.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy odbyło się 1 lutego o godzinie 19 w Sali Bankietowej “Wisełka” w Stężycy. W części oficjalnej, oprócz tradycyjnego poloneza, uczniowie zatańczyli walca, do którego przyłączyli się zaproszeni goście. Nie zabrakło podziękowań dla rodziców, Iwony Jakóbik – wychowawczyni klasy maturalnej, a także dla dyrekcji szkoły. Szczególne podziękowania uczniowie skierowali do Elżbiety Smolińskiej-Cieśli, która zaangażowała się w przygotowanie poloneza.

Około godziny 21:30 rozpoczęła się część artystyczna zawierająca skecz prezentujący w humorystyczny sposób dzień z życia maturzysty oraz układ taneczny przygotowany przez uczniów. Podczas tego niezwykłego balu tegoroczni maturzyści mogli zapomnieć o wszelkich troskach czy zmartwieniach i dać się ponieść muzyce oraz tańcom. Zabawa trwała do białego rana, gdyż taka noc zdarza się raz w życiu. Miejmy nadzieję, że to hucznie obchodzone symboliczne 100 dni do matury, przyniesie szczęście uczniom podczas egzaminu dojrzałości.

Wojciech Kubak