Nie zauważył pieszego na przejściu

Z obrażeniami ciała do szpitala trafił 69-latek. Mężczyzna przechodził przez przejście dla pieszych i został potrącony przez samochód marki Renault. Kierujący autem 44-latek mówił, że nie widział mężczyzny na jezdni, że poczuł uderzenie i dopiero zauważył upadającego na szybę pieszego.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 18:00 na ul. Wojska Polskiego w Łukowie. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierujący samochodem marki Renault Scenic 44-latek z gminy Stanin potrącił przechodzącego przez jezdnię 69-letniego łukowianina. Jak informuje policja, pokrzywdzony pieszy przechodził przez jezdnię po wyznaczonym przejściu. Kierowca scenica mówił mundurowym, że nie widział przechodzącego po przejściu mężczyzny, że poczuł iż pojazd „w coś” uderzył i dopiero wówczas zauważył upadającego na przednią szybę auta mężczyznę.

W wyniku wypadku pokrzywdzony pieszy doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Policja prowadzi dochodzenie, które ma ustalić dokładny przebieg i okoliczności wypadku.

Policja przypomina, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych obowiązany jest zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ponadto musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

(źródło:M.J.)