4 SLSz Mistrzem Sił Powietrznych 2020 w narciarstwie zjazdowym (zdjęcia)

W dniach 27 – 31 stycznia w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo – Kondycyjnym w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Sił Powietrznych w Narciarstwie Zjazdowym – WOSzK “Gronik” 2020, połączone z podsumowaniem współzawodnictwa jednostek wojskowych Sił Powietrznych w sporcie powszechnym za 2019 r.

Ogółem w zawodach wzięło udział 60 zawodników podzielonych na dwie kategorie wiekowe (mężczyźni), kategorię „OPEN” dla kobiet. 28 stycznia odbył się oficjalny trening na stoku Kotelnicy Białczańskiej przygotowujący do startu w następnych dniach.

Uroczystego otwarcia Mistrzostw na stoku narciarskim Kotelnica Białczańska dokonał Zastępca Inspektora Szkolenia DG RSZ – Szef Zarządu Koordynacji Szkolenia płk Robert Woźniak, któremu meldunek o gotowości reprezentacji do Mistrzostw złożył w imieniu Komendanta WOSzK, Szef Szkolenia WOSzK – mjr Czesław Studencki. Pułkownikowi Woźniakowi towarzyszył przedstawiciel Szefa Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu – ppłk Sławomir Kowalski oraz odpowiedzialny za współzawodnictwo w sporcie powszechnym, w ramach DG RSZ Nr 4 – Siły Powietrzne, przedstawiciel Dowódcy 3. BR OP   mjr Jacek Włoszek.

Po uroczystym otwarciu Mistrzostw zawodnicy przystąpili do dwudniowej rywalizacji w ramach slalomu giganta i slalomu specjalnego na specjalnie przygotowanej trasie, która liczyła 600 m. długości o niwelacji terenu 150 m. Na trasie tej, w trakcie rywalizacji w slalomie gigancie, najlepsi zawodnicy osiągali podczas przejazdu szybkość w granicach 80 km/godz.

        Wyniki rywalizacji wyglądają następująco:

Kategoria wiekowa mężczyzn do 35 lat:

Klasyfikacja zespołowa:

I miejsce            4. SKRZYDŁO LOTNICTWA SZKOLNEGO
II miejsce           3. SKRZYDŁO LOTNICTWA TRANSPORTOWEGO
III miejsce          3. BRYGADA RAKIETOWA OBRONY POWIETRZNEJ
IV miejsce          3. BRYGADA RADIOTECHNICZNA
V miejsce           2. SKRZYDŁO LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
VI miejsce          1. SKRZYDŁO LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
VII miejsce         INSPEKTORAT WSPARCIA SZ RP

30 stycznia odbyło się uroczyste zakończenie Mistrzostw, w trakcie którego gen. bryg. Dariusz Krzywdziński, Dowódca 3. BRt, płk Robert Woźniak, Zastępca Inspektora Szkolenia DG RSZ oraz Komendant WOSzK w Zakopanem, ppłk Dariusz Jaraszek wręczyli najlepszym zawodnikom medale, dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe. W klasyfikacji zespołowej trzy najlepsze reprezentacje zostały wyróżnione okazałymi pucharami.

W trakcie uroczystości Aleksandra Stanek, Szefowa Sekcji Medycznej WOSzK w Zakopanem, przedstawiła uczestnikom Mistrzostw prelekcję oraz pokaz slajdów nawiązujący do jej tegorocznej wyprawy w najwyższe góry świata – Himalaje. Uczestnicy Mistrzostw mieli okazje poznać te wspaniałe góry od samego środka przekonując się jednocześnie, że tego typu wyzwania nie są tylko dla wybranych.

Oficjalnego zakończenia Mistrzostw dokonał Zastępca Inspektora Szkolenia DG RSZ płk Robert Woźniak.

fot., inf. WOSzk Zakopane