Puławy: Czołówka, zderzenie osobówek, jazda na podwójnym gazie – policja apeluje o rozwagę

Pośpiech, brak rozwagi i wyobraźni, zmienne warunki pogodowe – to wszystko powoduje, że częściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Tak było w ostatnich dniach na terenie powiatu puławskiego. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

W piątek przed południem, we Wronowie doszło do czołowego zderzenia audi i daewoo, na skutek czego do szpitala trafiła kobieta kierująca daewoo, a wieczorem w Puławach, w efekcie zderzenia audi i hondy, do szpitala zabrano pasażerki z audi.

Jak wynika z ustaleń policjantów, do zdarzenia we Wronowie doszło na skutek nieprawidłowego wyprzedzania. Kierujący audi, rozpoczynając manewr wyprzedzania tuż za innym pojazdem, który również wyprzedzał jadący przed nim samochód, nie upewnił się, czy ma do tego odpowiednie warunki. Gdy pojazd przed nim skończył wyprzedzanie, okazało się, że z naprzeciwka jedzie daewoo matiz. Kierujący audi nie zdążył zjechać na swój pas ruchu i doszło do czołowego zderzenia. Do szpitala, z obrażeniami ciała trafiła 49-letnia kierująca daewoo, mieszkanka gminy Kurów. Kierującemu audi, 28-latkowi z gm. Żyrzyn nic poważnego się nie stało. Oboje kierujący byli trzeźwi.

Kilka godzin później, w Puławach, na skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Grabskiego doszło do kolejnego zderzenia dwóch samochodów osobowych – audi i hondy. Kierujący audi, chcąc skręcić w ulicę Grabskiego, wymusił pierwszeństwo na jadącym ulicą Lubelską kierowcy hondy. Na skutek zderzenia, do szpitala trafiły pasażerki audi. Kierowcom nic się nie stało. Jak wykazało badanie alkomatem, kierowca audi, 22-latek z gm. Nałęczów był pod wpływem alkoholu, miał 0,3 promila alkoholu w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Drugi z kierowców, mieszkaniec gm. Kazimierz Dolny był trzeźwy.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze. Pośpiech, brak wyobraźni i nadmierna prędkość to główne przyczyny wypadków drogowych!

/inf., zdj. KPP Puławy/E.R.K./