“Góra Grosza” – uczniowie zebrali 9,5 kg monet

Do 2 stycznia Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie prowadził kolejną zbiórkę monet w ramach XX edycji ogólnopolskiej akcji „Góry Grosza”. W tym roku udało im się zebrać 9,5 kg monet, co dało kwotę 107, 71 zł.

Akcja „Góra Grosza” organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom, które zajmuje się pomocą dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej. Celem akcji jest zebranie funduszy na wsparcie podopiecznych wychowujących się poza własną rodziną – w domach dziecka, rodzinach zastępczych. Przyświeca jej zasada: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”. Równie ważnym celem jest aspekt wychowawczy. Cytując organizatorów: „Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących”.

– Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej udało się nam zebrać w sumie 9,5 kg monet, co daje kwotę 107,71 zł – mówi Daria Madejska, nauczycielka ZSZ nr 2.

(fot.,inf.Daria Madejska)