Hodowcy gołębi przekazali pieniądze dla SOSW w Dęblinie

Przedstawiciele Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Oddział Dęblin przekazali ponad 8 tys. zł dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dęblinie.

Symboliczny czek na 8200zł z rąk Roberta Pataja, Prezesa PZHGP Oddział Dęblin, Tomasza Ochala, V-ce Prezesa ds. Finansowych PZHGP Oddział Dęblin oraz Artura Marzysza, Sekretarza PZHGP Oddział Dęblin, odebrała Beata Kursa, Dyrektor SOSW w Dęblinie. Wręczenie miało miejsce 20 stycznia w Urzędzie Miejskim w Dęblinie w obecności Beaty Siedleckiej, Burmistrza Miasta Dęblina. Przekazaną kwotę udało się zdobyć podczas aukcji charytatywnej gołębi pocztowych.

– To ogromne wsparcie finansowe przeznaczymy na wymianę instalacji elektrycznej w sali gimnastycznej – informuje Beata Kursa, Dyrektor SOSW w Dęblinie.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy działa w Dęblinie już od 1970 roku. Potrzeb jest wiele, ale jak zapewnia dyrektor, remont umożliwi korzystanie z sali nie tylko wychowankom SOSW, ale również dzieciom i młodzieży formacji tanecznych i akrobatycznych Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną życzliwość i zrozumienie potrzeb osób niepełnosprawnych dla których ruch to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim rehabilitacja i życie! – podkreśla Beata Kursa.