Pionki: Pożar odpadów sztucznych. Zagrożenie dla zdrowia mieszkańców i osób przebywających w okolicy (zdjęcia/wideo)

Pożar wybuchł na terenie firmy Bomax, która obecnie znajduje się w stanie upadłości. Na miejscu wciąż trwa akcja gaśnicza. Łącznie zadysponowano 35 jednostek straży pożarnej i zastępy OSP. Władze miasta wydały komunikat o niebezpieczeństwie dla zdrowia mieszkańców i udających się w tym kierunku osób. 

Ogień pojawił się około 3:00 nad ranem w firmie Bomax, na terenie byłych Zakładów Pronit. Na miejsce wezwano jednostki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Działa też sztab kryzysowy.

Palą się odpady sztuczne, które firma Bomax pozostawiła tam po swojej działalności. Sytuacja może stanowić zagrożenie dla przyległych firm, środowiska, jak również dla zdrowia mieszkańców miasta oraz okolicznych gmin.

Specjalistyczna jednostka straży pożarnej będzie monitorowała stan jakości powietrza na terenie Pionek.

Władze powiatu radomskiego oraz Pionek wydały komunikaty ostrzegawcze. Informuje się w nich o możliwym wystąpieniu zadymienia, które może doprowadzić do podrażnienia dróg oddechowych. Mieszkańcy miasta Pionki oraz okolicznych gmin, proszeni są o bezwzględne pozostanie w domach i nie otwieranie okien.

Aktualnie wieje wiatr w kierunku Kozienic.

(fot. OSP Jedlnia-Letnisko/Powiat Radomski)