Rekordowa Góra Grosza w SOSW w Dęblinie!

Od 25 listopada 2019 roku do 2 stycznia 2020 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym szkole trwała zbiórka monet w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.

Zebrane fundusze podczas ogólnopolskiej akcji zostaną przekazane na cel pomocy dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Organizatorem akcji było Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Utworzony w SOSW komitet organizacyjny czuwał nad prawidłowym przebiegiem akcji. Ogółem podczas XX edycji akcji „Góra Grosza” dęblińska szkoła zebrała 635 zł 40 gr.

– Do tej pory tak dużej kwoty nie zebraliśmy, więc jest to nasz szkolny rekord – przyznaje Marta Czajkowska z SOSW.

7 stycznia członkowie komitetu posegregowali monety nominałami, zliczyli ich wartość i zapakowali zgodnie z instrukcją. W ten sposób przygotowane paczki zostały odniesione na Pocztę Polską wraz z pokwitowaniem przyjęcia opakowań, które stanowi pokwitowanie dla szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(inf./fot. Marta Czajkowska/towarszystwonaszdom.pl/