Puchar Gordona Bennetta w obiektywie Adama Ginalskiego

Zawodnicy “Team Poland One” Krzysztof Zapart i drugi pilot Adam Ginalski, we wrześniu 2019 roku we Francji uczestniczyli w zawodach o Puchar Gordona Bennetta, najstarszych i najbardziej prestiżowych zawodach balonowych na świecie. Załoga wystartowała pod patronatem Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie.

We wrześniu 2019 roku w zawodach o Puchar Gordona Bennetta wzięło udział dwadzieścia załóg reprezentujących jedenaście krajów. Polskę reprezentowały dwie załogi balonowe w składzie Mateusz Rękas i Jacek Bogdański oraz Krzysztof Zapart i Adam Ginalski, którzy wystartowali pod patronatem Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie.

– Za każdym razem kiedy spoglądam na balony gazowe przenoszę się do innego świata. Świata w którym jestem tylko małym trybikiem w wielkiej lotniczej maszynie. Jednocześnie lecąc nad olbrzymim masywem Alp w ratanowym koszu o powierzchni 1 m2 uświadomiłem sobie, jak mały jest człowiek (ja) w obliczu przyrody, świata a przede wszystkim Boga – Stwórcy – przyznaje Adam Ginalski.

Najlepsza w zeszłorocznych zawodach okazała się szwajcarska załoga w składzie: Laurent Sciboz i Nicolas Tieche. Pierwszej polskiej załodze, czyli Mateuszowi Rękasowi i Jackowi Bogdańskiemu nie udało się ponowić sukcesu z 2018 roku, kiedy to zajęli pierwsze miejsce. Tym razem zakończyli zawody na siedemnastym. Z powodu braku zgody na przelot nad Monachium wylądowali 308.33 km od miejsca startu. Druga polska załoga w składzie Krzysztof Zapart i Adam Ginalski, zajęła osiemnaste miejsce. Załoga ta także została zmuszona do lądowania, tym razem z powodu awarii transpondera. Udało im się pokonać 219.17 km.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Balonowego Pucharu Gordona Bennetta autorstwa Adama Ginalskiego.

fot. A.Ginalski