Puławy: Kolejne próby wyłudzeń w powiecie puławskim

Podawali się za członków rodziny i twierdzili, że mieli wypadek i potrzebują pieniędzy. Oszuści próbowali w ten sposób wyłudzić pieniądze od mieszkanek w gminy Kazimierz Dolny.

W piątek w gminie Kazimierz Dolny doszło do dwóch prób oszustwa. Tym razem przestępcy próbowali przekonać rozmówczynie, do których zadzwonili na telefony stacjonarne, że są osobami z rodziny i potrzebują pomocy. Płaczliwym głosem, dzwoniące osoby twierdziły, że spowodowały wypadek i potrzebują pieniędzy żeby polubownie załatwić sprawę i nie trafić do aresztu. W obydwu przypadkach, mieszkanki Rzeczycy i Kolonii Rzeczyca nie uwierzyły oszustkom i rozłączyły rozmowę. O całej sytuacji powiadomiły Policję.

Warto wspomnieć, że podobna sytuacja miała miejsce wczoraj w powiecie opolskim. Tam z kolei, aż dziesięciokrotnie oszuści próbowali wyłudzić pieniądze podając się za policjantów i prokuratorów.  Na szczęście również trafili na osoby rozsądne, które nie uwierzyły w opowiadane im historie i nie doszło do przekazania pieniędzy.

UWAGA!!! Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z osobami, których nie znamy. Nasza czujność i ograniczone zaufanie może uchronić Nas przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić pieniądze. Pamiętajmy, iż policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy, nie informują również telefonicznie o szczegółach spraw, które prowadzą. Gdy ktoś dzwoni w takich sprawach i masz podejrzenie, że może to być oszustwo, powiadom Policję dzwoniąc pod numer 112.

/inf. KPP Puławy/E.R.K./