Warning: Creating default object from empty value in /home/pasikur/ftp/wp/wp-content/plugins/final-tiles-grid-gallery-lite/lib/db-class.php on line 154
Ryki: Kryminalni zabezpieczyli części samochodowe z kradzionych aut za około 170 tysięcy złotych – Dęblin News – Dębliński Portal Informacyjny

Ryki: Kryminalni zabezpieczyli części samochodowe z kradzionych aut za około 170 tysięcy złotych

Kryjówkę z kradzionymi elementami pojazdów ujawnili wczoraj na terenie Ryk kryminalni z Lublina i Ryk. Zabezpieczono silniki, skrzynie biegów oraz elementy karoserii. Za handel kradzionymi częściami grozi kara do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu do ryckich policjantów dotarła informacja, że jedna z firm z terenu Ryk oferuje do sprzedaży skradzione elementy samochodów. Firma ta od kilkunastu lat zajmuje się sprzedażą używanych części samochodowych.

W miniony czwartek kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie razem z funkcjonariuszami z ryckiej komendy weszli na teren jednej z firm w Rykach. Tam na placu oraz w pomieszczeniach magazynowych znalezione zostały podzespoły pochodzące z różnych samochodów. Na miejscu funkcjonariusze weryfikowali numery elementów danych pojazdów i szczegółowo sprawdzali skąd pochodzą. Okazało się, że zostały one skradzione na terenie państw Unii Europejskiej.

Zabezpieczono łącznie ponad 30 podzespołów takich jak silniki, skrzynie biegów i elementy karoserii. Sprawa jest rozwojowa. Już teraz policjanci szacują, że wartość odzyskanych części oraz elementów samochodowych wynosi około 170 tysięcy złotych.

Zgodnie z kodeksem karnym za handel kradzionymi częściami grozi kara do 5 lat więzienia.

/inf., zdj. KPP Ryki/R.W./