Kierowca był pijany. Spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia

Do policyjnego aresztu trafił 56-letni kierowca forda, który we wtorek, 26 listopada w Choszczowie w gminie Kurów spowodował wypadek drogowy i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do wypadku doszło we wtorek wieczorem w Choszczowie w gminie Kurów. Kierujący samochodem osobowym marki ford, jadąc w kierunku miejscowości Barłogi, wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka audi. Po zatrzymaniu się pojazdów, kierowca forda oddalił się z miejsca zdarzenia. Kierujący audi, 37-latek z gminy Kazimierz Dolny oraz pasażerowie, którzy z nim jechali trafili do szpitala w Puławach. Najpoważniejszych obrażeń doznał kierowca audi. Był trzeźwy.

Policjanci z Kurowa, którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia, szybko ustalili kto mógł kierować fordem. Niedługo później zatrzymali 56-latka z gminy Abramów. Mężczyzna miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że nie posiada prawa jazdy. Ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Trafił do policyjnego aresztu.

(inf. KPP Puławy E.R.K/fot. Lublin112)