Policjanci rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności prawnej i zagrożeniach

Mundurowi z Komisariatu Policji w Dęblinie przeprowadzili w czwartek, 21 listopada spotkanie z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dęblinie. Zorganizowane zajęcia miały na celu uświadomienie młodym ludziom zagrożeń, patologii, nałogów oraz odpowiedzialności prawnej młodzieży.

Wychowankowie SOSW z ciekawością słuchali na temat odpowiedzialności prawnej ponoszonej przez młodzież. Funkcjonariusze przedstawili przykłady demoralizacji nieletnich oraz czynów karalnych najczęściej przez nich popełnianych.

Funkcjonariusze przypomnieli również podstawowe zasady ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się po drogach oraz obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

Kolejnym tematem było bezpieczeństwo korzystania z Internetu oraz cyberprzemoc. Wskazali młodzieży korzyści, jak i zagrożenia płynące z użytkowania komputera, Internetu oraz telefonów komórkowych. Ponadto zaznaczyli, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna.

– Troska o bezpieczeństwo młodych ludzi, to jeden z priorytetów działania Policji. Liczymy na to, że nasze rady na długo pozostaną w ich pamięci – mówi podinsp. Robert Wąsik, oficer prasowy KPP Ryki.

(inf., fot. R.W./KPP Ryki)