Dęblin: Rozstrzygnięto etap powiatowy 23 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego (zdjęcia)

W dniu 7 listopada Miejski Dom Kultury w Dęblinie gościł 27 recytatorów z dęblińskich szkół podstawowych i średnich na eliminacjach powiatowych 23 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Tegoroczne hasło konkursu brzmi „Pamiętajcie o ogrodach” i odsyła nas do świata przyrody, który dość często jest wdzięcznym tematem wielu utworów.

– Bardzo cieszy nas fakt, że wśród dzieci i młodzieży jest zainteresowanie prozą i poezją. Jesienny konkurs recytatorski w naszej placówce to już tradycja, którą warto kontynuować. Dzięki temu rozwijamy wśród młodych ludzi zainteresowania literaturą. Tego typu konkursy jeszcze bardziej zyskują na znaczeniu w naszych czasach z uwagi na wszechobecną dominację multimediów – mówi Monika Bąkała, dyrektor MDK w Dęblinie.

Jury w składzie: Joanna Zakrzewska, Luiza Borkowska- Ziółkowska oraz Michał Pastuszak postanowiło przyznać sześć wyróżnień. Otrzymali je: Hanna Dąbek, Hanna Seredyn, Tytus Pielak, Monika Głodek, Zuzanna Jaszczyk, Wiktoria Kuty.

Nagrody i nominacje do etapu wojewódzkiego otrzymali: Nadia Bakun, Oliver Pastor, Wiktoria Kurowska, Jagoda Jaworska, Wiktoria Gawryjołek.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział oraz słodki upominek. Osoby wyróżnione i nagrodzone dostały nagrody książkowe, ufundowane przez panią Monikę Bąkała, Dyrektora Miejskiego Domu Kultury. Wszystkim uczestnikom, wyróżnionym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

(inf., fot. MDK)