Dęblin: W MDK trwa wymiana okien. Wiosną ruszą następne prace termomodernizacyjne

W poniedziałek, 4 listopada ruszyły prace związane z wymianą okien w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie. Jest to ostatni etap prac związanych z remontem wnętrza i zarówno pierwsze związane z termomodernizacją budynku. Całość inwestycji wyniesie 898 tys. zł.

– Wymiana starych okien była konieczna z uwagi na zły stan techniczny. Zależało nam, aby zostały wymienione przed zimą. Następne prace termomodernizacyjne rozpoczną się wiosną przyszłego roku. Jeśli pogoda będzie sprzyjająca będzie to prawdopodobnie już w marcu – mówi Monika Bąkała, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie.

Zakres robót obejmuje termomodernizację całego budynku Miejskiego Domu Kultury. Wykonane będą: roboty rozbiórkowe i demontażowe, docieplenie ścian zewnętrznych wraz z nową kolorystyką elewacji, docieplenie ścian fundamentowych z hydroizolacją pionową, docieplenie stropodachów, wykonanie opaski wokół budynku, wymianę rynien i rur spustowych, wymianę obróbek blacharskich, parapetów zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, remont schodów zewnętrznych i balkonu, wymianę krat okiennych, montaż balustrady balkonowej, remont kominów i czapek kominowych, remont murków zewnętrznych, modernizację kotłowni, montaż zadaszeń nad wejściami. Ponadto na budynku zostanie wykonana instalacja solarna, budowa instalacji fotowoltaicznej. Przebudowa zostanie także instalacja odgromowa.

Zmiana zewnętrznego wizerunku budynku, czyli termomodernizacja realizowana jest w ramach projektu “Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Dęblinie – etap II”. Całkowita wartość inwestycji wynosi 898 tys. zł brutto. Wykonawcą jest firma P.P.H.U DAWBUD Paweł Grzywacz z Pionek. Koniec prac zaplanowano na czerwiec 2020 roku.

– Zmieniamy się dla Was. Dzięki temu uczestnicy zajęć będą spędzać czas w estetycznych i ładnych wnętrzach – podkreśla dyrektor.

(fot. MDK)