Policja podsumowała akcję “Znicz” na drogach województwa

Zakończyła się akcja „Znicz 2019”. W województwie lubelskim doszło łącznie do 14 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, zaś 15 osób zostało rannych.

Policyjne działania w ramach akcji “Znicz” trwały od 31 października do 3 listopada. W tym roku, tak jak i w latach poprzednich służbę pełniło więcej patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Funkcjonariusze kierowali ruchem, pomagali kierowcom poruszać się w okolicach nekropolii, wskazywali miejsca parkingowe.

Policjantów nie zabrakło również na drogach krajowych i wojewódzkich, szczególnie podczas wyjazdów na święta oraz powrotów. Funkcjonariusze sprawdzali m.in. prędkość kierujących, stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących.

14 wypadków, 1 osoba zginęła

W czasie trwania akcji w województwie lubelskim doszło łącznie do 14 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, zaś 15 osób zostało rannych. Do śmiertelnego wypadku doszło wczoraj po południu w miejscowości Zagrody w pow. biłgorajskim. Kierujący seatem potrącił na przejściu 35-letniego mężczyznę. Niestety pieszy zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

– W tych dniach odnotowaliśmy także ponad 200 kolizji drogowych, zatrzymaliśmy ponad 70 nietrzeźwych kierujących. Z ogólnej liczby 14 wypadków – w sześciu – brali udział piesi, z kolei trzy wypadki zostały spowodowane przez nietrzeźwych kierujących – informują policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W minionym roku podczas pięciodniowej Akcji Znicz 2018 policjanci również odnotowali 14 wypadków, w tym jeden śmiertelny. 15 osób odniosło obrażenia.

(inf., fot. KWP/AK, fot. poglądowe)