Dęblin: Młodzież z SP nr 4 porządkowała mogiły na cmentarzach

Po raz kolejny młodzież ze Szkolnego Koła “Caritas” Parafii Matki Bożej Loretańskiej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Dęblinie wraz z opiekunami katechetami Dorotą Piasecką, Damianem Tomeckim i ks. Markiem Pruszkowskim porządkowali mogił na Cmentarzu Parafialnymi i Cmentarzu Komunalnym w Dęblinie.

Młodzież szkolna wraz z opiekunami porządkowała mogiły na Cmentarzu Parafialnym i Cmentarzu Komunalnym przez dwa dni. 19 października w pracach na Cmentarzu Parafialnym brali udział uczniowie z kl. VIII: Maria Błagowieszczeńska, z kl. VII: Bartosz Niedziela, Wojciech Kopciowski, Patrycja Sucharzewska, Wiktoria Grudzień, Julia Kalbarczyk, Zofia Pawelec, Kinga Kolbus.

Tego dnia na Cmentarzu Komunalnym mogiły porządkowali uczniowie z kl.VIII: Maja Grabowska, Miłosz Sitkiewicz, Szymon Flik, Oskar Giec, Bartosz Bociarski, Olgierd Nagadowski, Maciej Adamski, Natalia Adamczyk, Jakub Kowalewski, Oliwier Krawczak; z kl VII: Julia Kalbarczyk, Julia Papis, Emilia Olender, Aleksander Lech.

26 października na Cmentarzu Komunalnym porządkowaniem mogił zajmowali się uczniowie z kl. VIII: Aleksandra Piecyk, Natalia Adamczyk, Jakub Kowalewski, Michał Kręcisz, Oliwier Krawczak, Maciej Adamski, Bartosz Duda, Miłosz Sitkiewicz oraz z kl. VII : Zofia Pawelec, Julia Kalbarczyk, Kinga Kolbus, Amelia Kobyzew, Martyna Kurman, Filip Pyra, Mateusz Kacpura.

Listopad to miesiąc poświęcony pamięci zmarłych. Pamiętamy, że zmarli mogą tylko liczyć na nas. Jest to dobry czas na odkrywanie prawdy o przemijaniu i zastanowienie się nad wyborem dobra.

(inf., fot. Dorota Piasecka)