Dęblin: Koncert profilaktyczny zapobiegający uzależnieniom w ZSO

10 października Aleksandra Dudziak zagrała koncert profilaktyczny w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Montaż słowno-muzyczny artystki skierowany był do uczniów z 7 i 8 klasy szkoły podstawowej oraz do liceum.

Pochodząca z Krakowa artystka zaprezentowała program muzyczny na temat zagrożeń czyhających na młodych ludzi. Zwróciła uwagę na problemy współczesnej młodzieży, która niejednokrotnie ucieka przed nimi w uzależnienia od narkotyków, hazardu lub Internetu. Aleksandra Dudziak zapewniała, że warto uwierzyć w siebie, spróbować odnaleźć sens życia, odkryć drzemiące w każdym z nas talenty. Odskocznią od samotności, depresji i hejtu dla młodego człowieka może być odkrywanie na nowo więzi z innymi ludźmi, poszukiwanie przyjaźni i miłości. Artystka w swym recitalu  zwróciła uwagę  na rolę pozytywnych doznań, „zarażania” radością innych, dzielenia się dobrem na co dzień.

Ciekawym pomysłem na podsumowanie koncertu było zaangażowanie  publiczności do scenki dramowej. Grupa uczniów ZSO miała rozwiązać na oczach kolegów konflikt rówieśniczy. Takie praktyczne ćwiczenia z pewnością wpisują się w profilaktykę przeciwdziałania agresji i cyberprzemocy.

Koncert odbył się dzięki funduszom pozyskanym przez Danutę Krajewską, pedagoga szkolnego oraz dzięki wsparciu Beaty Siedleckiej, Burmistrz Miasta Dęblina (Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych).  Koncerty profilaktyczne cyklicznie wpisują się w życie szkoły.

(inf. M.Busz; fot. ZSO)


Aleksandra Dudziak (ur.07.06.1983r. w Krakowie) – mgr sztuki, polska kompozytorka, wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i muzyki oraz grafiki do swoich projektów. Laureatka festiwalu Eurosong w kategorii piosenki autorskiej w Krakowie. Nagrodzona przez  publiczność i wyróżniona na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Płocku. Założycielka zespołów Alchemists oraz Beam-Light. Recenzent muzyczny.

Jest twórczynią innej formy pisarskiej którą nazywa:” poereck”- poetyckie sprawozdanie-recenzja pisane na żywo w trakcie  koncertów. Zajmuje sie fotografią artystyczną w autorskim “Laboratorium Światła” -które to prace służą również jako tła do VJ-ki   podczas koncertów.

Jej  zespół Beam -Light znajduje się w Leksykonie zespołów rocka progresywnego a utwory figurowały na listach przebojów Radia Kraków oraz Kaszebe.

2017r Tworzy solowy  projekt HB- który wydaje  na krążku pod tym samym tytułem-  w swoim   prywatnym studio. Ta superprodukcja-(bo mamy tu do czynienia z nagraniami kilkudziesięciośladowymi) to efekt wieloletniej pracy, w której całość- grafika muzyka i  teksty oraz realizacja są autorskie.

(inf. oladudziak.pl)